Новини

Руслана презентувала магічний кліп на колискову “Ходить сон”

Руслана презентувала магічний кліп на колискову “Ходить сон”

28
Грудня

Українська співачка Руслана Лижичко, яка нещодавно зізнавалася, що хоче стати матір'ю, звернула свою увагу на українські колискові. Напередодні католицького Різдва артистка випустила кліп на пісню "Ходить сон".

Як розповіла Руслана на своєму фейсбуці, записати колискову її надихнув науковець-етнограф Іван Зеленчук.

"Підчас однієї з експедицій у 2013 р., а потім у 2016 р., одна людина, яку я безмежно люблю і поважаю, науковець, етнограф з великої літери, Іван Зеленчук (який разом із сином Ярославом завжди допомагають мені із заглибленням у справжню автентику), сказав мені, що якщо я хочу пізнати дійсно автентичні речі, то маю звернути увагу на прадавні українські колискові. Він сказав: "Руслана, послухай наші колискові. Зроби свою, як вмієш і як чуєш саме ти. Колискова має чудотворну силу забирати біль і дарувати спокій",— розповіла Руслана.

І хоча зазвичай колискова призначена для дітей, у своїй композиці та у кліпі Руслана передала міфопоетичні уявлення давніх українців, для яких колискова мала магічне значення. У відео співачка творить магічні обряди, розливає молоко у небі та колихає сонце у колисці. 

"Коли ми спимо, душа мандрує світами. Коли ми прокидаємося, ми народжуємося знову і знову. Ми отримуємо безцінний дар - новий день, нове життя, ще один шанс почати все спочатку. І містком до Сну, до чарівної метаморфози життя є Колискова. Мелодія. Слово. Спів. Чарівна вібрація Всесвіту. Вона ніжним голосом Матері вбирає наші страхи і повертає нам наші дитячі мрії. Це не просто музика, це Метамузика",— прокоментувала Руслана.

Фото: 24 Канал